Суд: Чернівецький апеляційний суд
Інстанція: Апеляційна
Юрисдикція: Адмінправопорушення
Категорія: Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Дата: 29 жовтня 2026 р.
Справа: №714/1283/26
Суддя: Струбіцька О. М.
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
про відмову у задоволенні клопотання про поновлення строку
на апеляційне оскарження та повернення апеляційної скарги
30 жовтня 2026 року м. Чернівці
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Чернівецького апеляційного суду Струбіцька О.М., перевіривши клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження подане захисником Апетракіоає Г.В. в інтересах ОСОБА_1 на постанову Герцаївського районного суду Чернівецької області від 13 жовтня 2026 року щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
В С Т А Н О В И Л А:
Постановою Герцаївського районного суду Чернівецької області від 13 жовтня 2026 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17 000 грн. з позбавлення права керувати транспортними засобами на строк один рік.
Стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 665 грн. 60 коп.
На вказану постанову захисник Апетракіоає Г.В. подав апеляційну скаргу із клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Зазначене клопотання мотивоване тим, що ОСОБА_1 не був повідомлений районним судом про час, дату та місце судового розгляду, копію постанови особисто не отримував.
Перевіривши матеріали справи та клопотання захисника про поновлення строку на апеляційне оскарження, вважаю, що підстав для поновлення захиснику процесуального строку немає та апеляційну скаргу необхідно повернути апелянту з наступних підстав.
Згідно ст. 294 КУпАП постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
ЄУНСС: 714/1283/26 Головуючий у І інстанції: Костишин Н.Я.
НП: 33/822/509/26 Доповідач: Струбіцька О.М.
Апеляційним судом встановлено, що постанова суду першої інстанції щодо ОСОБА_1 прийнята 13 жовтня 2026 року, відповідно останнім днем строку на апеляційне оскарження є 23 жовтня 2026 року.
Апеляційну скаргу захисником Апетракіоає Г.В. було подано 27 жовтня 2026 року, тобто поза межами процесуального строку на оскарження постанови суду першої інстанції.
Із матеріалів справи вбачається, що захисник Апетракіоає Г.В. не брав участі у справі станом на 13 жовтня 2026 року та подав заяву про видачу копії постанови 23 жовтня 2026 року.
Матеріали справи свідчать про те, що апеляційна скарга із клопотанням про поновлення процесуального строку подана та підписана захисником Апетракіоає Г.В., який ставить питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, посилаючись на те, що ОСОБА_1 не був повідомлений районним судом про час, дату та місце судового розгляду, копію постанови особисто не отримував.
Разом з тим, ОСОБА_1 апеляційну скаргу та клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження не подавав.
Згідно вимог закону, поновлення строку на апеляційне оскарження полягає у відновленні права учасника судового розгляду на оскарження судового рішення, яке він втратив внаслідок поважних причин.
Захисник Апетракіоає Г.В. заявивши клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови та подавши апеляційну скаргу з пропуском встановленого ст. 294 КУпАП строку, зобов`язаний був навести поважні причини пропуску ним, а не ОСОБА_1 строку на апеляційне оскарження судового рішення, однак таких причин захисником не зазначено.
За таких обставин немає підстав для поновлення захиснику Апетракіоає Г.В. строку на апеляційне оскарження постанови судді, а тому апеляційну скаргу відповідно до ст. 294 КУпАП необхідно повернути апелянту.
Повернення апеляційної скарги, поданої захисником, не перешкоджає поданню апеляційної скарги із клопотанням про поновлення пропущеного процесуального строку ОСОБА_1 .
Керуючись ст. 294 КУпАП, суддя судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Чернівецького апеляційного суду, –
П О С Т А Н О В И Л А:
Відмовити в задоволенні клопотання захисника Апетракіоає Г.В. про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Герцаївського районного суду Чернівецької області від 13 жовтня 2026 року щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Апеляційну скаргу із доданими матеріалами повернути апелянту.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Чернівецького
апеляційного суду [підпис] О.М. Струбіцька
"Копія. Згідно з оригіналом."
Суддя - доповідач _________________ Струбіцька О.М.
(посада) (М.П., підпис) (ПІБ)
30.10.2026 року
(дата засвідчення копії)
Оригінал: reyestr.court.gov.ua