Суд: Волинський апеляційний суд
Інстанція: Апеляційна
Юрисдикція: Адмінправопорушення
Категорія: Дрібне хуліганство
Дата: 27 жовтня 2026 р.
Справа: №166/1019/26
Суддя: Подолюк В. А.
Справа № 166/1019/26 Провадження №33/802/1061/26Головуючий у 1 інстанції:Фазан О. З.
Доповідач: Подолюк В. А.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 жовтня 2026 року місто Луцьк
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Волинського апеляційного суду Подолюк В.А., перевіривши матеріали апеляційної скарги особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 на постанову судді Ратнівського районного суду Волинської області від 16 червня 2026 року,
ВСТАНОВИВ:
Вказаною постановою судді ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51 грн.
Також з ОСОБА_1 в дохід держави стягнуто 665 грн. 60 коп. судового збору.
Так, ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за те, що він 29 травня 2026 року близько 13:40 год., перебуваючи на вул.Нова в с.Здомишель Ковельського району Волинської області, вчинив дрібне хуліганство щодо ОСОБА_2 , а саме словесно ображав останню нецензурною лайкою та погрожував їй фізичною розправою, чим порушив громадський порядок і спокій громадян, та відповідно вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
Не погоджуючись із таким судовим рішенням, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 20 жовтня 2026 року подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на його незаконність просить скасувати.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги та справи про адміністративне правопорушення приходжу до висновку, що апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала з огляду на таке.
Так, згідно з ч.2 ст.294 КУпАП постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що оскаржувана постанова суддею постановлена 16 червня 2026 року та в присутності особи щодо якої вона винесена. В цей же день, а саме 16.06.2026 ОСОБА_1 отримав копію цього судового рішення, про що в матеріалах справи міститься відповідна розписка.
А отже, з урахуванням вищевказаних обставин та положень ч.2 ст.294 КУпАП, останній день для подачі апеляційної скарги припадав на 26 червня 2026 року.
Апеляційна скарга особою, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 була подана лише 20 жовтня 2026 року, тобто після спливу передбаченого законом десятиденного строку на апеляційне оскарження. Дана обставина об`єктивно підтверджується штемпелем Укрпошти, проставленим на поштовому конверті.
Разом з тим, апелянт ОСОБА_1 не заявляє клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження постанови судді Ратнівського районного суду Волинської області від 16.06.2026, як це передбачено вимогами ч.2 ст.294 КУпАП.
Оскільки апеляційна скарга подана після закінчення передбаченого законом строку на апеляційне оскарження судового рішення, і при цьому без відповідного клопотання про його поновлення із наведенням у ньому поважних підстав для поновлення такого строку, то її слід повернути особі, яка її подала на підставі ч.2 ст.294 КУпАП.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 на постанову судді Ратнівського районного суду Волинської області від 16 червня 2026 року в даній справі повернути особі, яка її подала.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя Волинського
апеляційного суду В.А. Подолюк
Оригінал: reyestr.court.gov.ua