Постанова від 26 жовтня 2026 р. у справі №402/797/26 — Кропивницький апеляційний суд

Суд: Кропивницький апеляційний суд

Інстанція: Апеляційна

Юрисдикція: Адмінправопорушення

Категорія: Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна

Дата: 26 жовтня 2026 р.

Справа: №402/797/26

Суддя: Олексієнко І. С.

Кропивницький апеляційний суд

№ провадження 33/4809/531/26 Головуючий у суді І-ї інстанції Ясінський Л. Ю.

Справа № 402/797/26 Доповідач в колегії апеляційного суду Олексієнко І. С.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.10.2026 року. м. Кропивницький

Кропивницький апеляційний суд у складі:

головуючого судді – Олексієнко І.С., перевіривши апеляційну скаргу особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 на постанову Благовіщенського районного суду Кіровоградської області від 05 жовтня 2026 року, в адміністративній справі щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП

В С Т А Н О В И Л А:

Постановою Благовіщенського районного суду Кіровоградської області від 05 жовтня 2026 року ОСОБА_1 визнано винним за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 гривень.

18 жовтня 2026 року ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду як незаконну.

Перевіривши матеріали адміністративної справи, апеляційний суд вважає, що апеляційну скаргу слід повернути особі, яка її подала, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 294 КУпАП постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

У своїй практиці Європейський суд з прав людини неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання.

Правила регулювання строків для подання скарги повинні забезпечувати належне здійснення правосуддя та дотримання принципу юридичної визначеності.

Із матеріалів справи вбачається, що постанова суду по факту вищевказаного правопорушення винесена 05 жовтня 2026 року без участі ОСОБА_1 .

Водночас, дана постанова у резолютивній частині містить чітко визначений порядок її оскарження, тобто з дня її винесення, тому строк оскарження сплив 15 жовтня 2026 року.

Згідно вхідного штампу Благовіщенського районного суду Кіровоградської області від 19 жовтня 2026 року, апеляційна скарга на вказану постанову подана ОСОБА_1 через систему «Електронний суд» 18 жовтня 2026 року, тобто після закінчення встановленого ч. 2 ст. 294 КУпАП, десятиденного строку на оскарження постанови суду, так як останнім днем на подачу апеляційної скарги було 15 жовтня 2026 року.

При цьому, клопотання про поновлення пропущеного строку для оскарження постанови суду в матеріалах справи відсутнє.

Водночас, слід зазначити, що спеціальна норма закону - ч.2 ст.294 КУпАП, перебіг строку апеляційного оскарження пов`язує саме з датою постановлення постанови, а не з дня отримання її копії особою, яка має намір її оскаржити.

Європейський суд з прав людини наголошує, що особа, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Отже, оскільки ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу після закінчення встановлених законом строків та не заявив клопотання про поновлення строку для подачі апеляційної скарги на постанову суду у справі про адміністративне правопорушення, то подану апеляційну скаргу необхідно повернути особі, яка її подала.

Керуючись ст. 294 КУпАП, апеляційний суд

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Благовіщенського районного суду Кіровоградської області від 05 жовтня 2026 року щодо ОСОБА_1 , в адміністративній справі про адміністративне правопорушення за ст. 124 Кодексу України, повернути особі, яка її подала.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя:

Оригінал: reyestr.court.gov.ua